Ana sayfa GÜNDEM Galata’yı Seviyoruz Çünkü…

Galata’yı Seviyoruz Çünkü…

0

Ali SAĞ, PRL – Cansu ÖZKAYA, PRL

Öğrencilerinin gelişime ayak uydurabilen eğitim ortamında öğrenim görmelerine özen gösteren Bahçeşehir Üniversitesi, Galata Kampüsü ile vizyonunu bir adım öteye taşıdı.

İletişim fakültesine ev sahipliği yapan BAU Galata, öğrencilerinin sanat, kültür ve tarihle iç içe olmasını sağlarken mesleki ve kişisel gelişimlerinde de büyük rol oynuyor.

Screen Shot 2018-12-21 at 10.23.09.png

Lokasyon – Ulaşım

Karaköy’ün genç kitle tarafından çok revaçta olduğu bu dönemde İstanbul’un tarihi semtinde bulunan kampüsümüz, her gencin üniversite yıllarını geçirmek isteyeceği bir konumda yer alıyor. Karaköy iskelesine çok yakında olmamızın yanında, Bahçeşehir Üniversitesi’ne ait özel tekneyle Beşiktaş – Karaköy arasında rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyoruz. İstanbul’un tarihi değerleri ile birlikte yaşayan Galata Kampüsü, bir yanına Galata Kulesi’ni, bir yanına tarihi yarımadayı alarak marjinalliğin yanı sıra tarihle içiçe bir eğitim hayatı sunuyor.

Sanatsal Aktiviteler

Karaköy’ün her köşesinde tarihi bir hikaye taşıyan binalar, günümüzde grafiti sanatı ile birleşmiş durumda. Bu sanat o kadar ilerlemiş ki, yurt dışından ünlü grafiti sanatçıları Karaköy’ün binalarını süslemek için ülkemize geliyor. Galata, turistlerin en çok tercih ettiği semtlerin arasına girmeyi çoktan başardı. Yanı başımızda olan İstanbul Modern ve Yapı Kredi Kültür Sanat gibi birçok sergi ve sanat galerileri iletişim öğrencilerinin kendi vizyonlarını geliştirebilmeleri için büyük fırsat. Aynı zamanda kütüphaneye sahip olan bu yapılar bize sanatla iç içe çalışma imkanı veriyor.  

Civardaki Kafeler

Bir eğlence ve kültür kasabasına dönüşen Karaköy, çok sayıda kafe ve restorana ev sahipliği yapıyor. Farklı konsept ve tarzlarda kendilerini gösteren mekanlar sayesinde istediğimizde klasik üniversite kantinlerinden çok farklı bir dünyaya bir adımda ulaşıyoruz. Öğle aralarını değerlendirmek ve ders çalışmak için sayısız seçeneğimiz var.

Screen Shot 2018-12-21 at 10.22.39

Kampüs İmkanları

Fakültemiz, odak grup odası, eye-tracking ve VR laboratuvarları sayesinde bize iyi bir iletişimci olabilmemiz için çeşitli teknolojik imkanlar sunuyor. Her bölümün kendine ait bir katı olması, öğrencilerin kendi aralarında ve bölüm hocaları ile daha kolay iletişim içinde olmalarını ve daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlıyor. 

Screen Shot 2018-12-21 at 10.22.23

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.