Ana sayfa GÜNDEM “Girişim Haberleri” JA StartUp Türkiye 2021 finalinden Jüri Özel Ödülü’yle döndü

“Girişim Haberleri” JA StartUp Türkiye 2021 finalinden Jüri Özel Ödülü’yle döndü

0

Yeni Medya Bölümü öğrencilerimizden İsmail Karaçengel tarafından hayata geçirilen “Girişim Haberleri” projesi, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve MetLife iş birliğiyle düzenlenen JA StartUp Türkiye 2021 yarışmasının finalinde İzmir BilimPark Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Haber Merkezi

60 girişim fikrinin yarıştığı ve her bir genç girişimci adayının 3 ay boyunca çeşitli eğitimler aldığı yarışma, 11 Haziran tarihinde JA StartUp Türkiye 2021 finalini gerçekleştirdi. Finalde, alanında yetkin 6 jüri üyesinin değerlendirmeleri sonucunda, Girişim Haberleri İzmir BilimPark Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Ödül kapsamında İzmir Bilimpark Kuluçka Merkezi’nde 1 yıllık ücretsiz ofise sahip olan ekip aynı zamanda İzmir BilimPark Kuluçka Programı’ndan 1 yıllık ücretsiz mentorluk ve danışmanlık desteği almaya da hak kazandı.

Girişim Haberleri, kasım 2020’den beri faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesi. Yayın anlayışının merkezine girişim ekosisteminin eksikliklerini yerleştiren site, iş dünyasında adından söz ettiren girişim ve yatırım olaylarını yenilikçi bir yaklaşımla bu sistemin parçası olan herkese dağıtmayı hedefliyor. Girişim Haberleri, okurlarına yalnızca gelişmeleri iletmeyi değil, onlara bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmeyi amaçlıyor. Sitede ziyaretçileri, aralarında “Başarı Hikayeleri,” “13ilinmeyenler,” ve “Yurt Dışında Nasıl?” gibi özgün konseptlerin yanında test ve söyleşi gibi çeşitli türlerde 10 farklı içerik kategorisi karşılıyor. Hedef kitlesine haber sitesi, mail bültenleri, sosyal medya hesapları ve Discord sunucusu gibi kanallardan ulaşan Girişim Haberleri, girişim ekosistemini beslemek ve büyütmek için çalışmaya devam ediyor.

Girişimcilik alanındaki paydaşlarıyla samimi ilişkiler kurarak yoluna devam eden oluşum, gün geçtikçe büyüyen takipçi kitlesinin ilgisini ve güvenini karşılıksız bırakmamakta kararlı. Yakın gelecekte YouTube ve Spotify platformları üzerinden de yayıncılığa başlamayı planlayan Girişim Haberleri’nin en önemli amaçları arasında konsept çeşitliliğini, yayınladığı görsel içerikleri artırmak ve başarısını Türkiye sınırları dışına taşıyıp küresel anlamda tanınırlık kazanmak var.


“Bu kitlenin yeni bir habercilik anlayışına ihtiyacı olduğunu düşündük.”


Hedef kitlesini “girişimcilik ekosisteminde dolaylı veya doğrudan yer almak isteyen, bu alanda güncel haberleri takip eden herkes” olarak tanımlayan Girişim Haberleri, temellerinin nasıl atıldığını ise şu şekilde ifade ediyor: “Hedef kitlemizin bu ekosistemdeki içerik açığı ve güncel haber kaynaklarının eksikliğini hissettiğinin farkına vardığımız günden itibaren en büyük amacımız sistemin bu açığını kapatmak oldu ve bu noktada çalışmalara başladık. Bu kitlenin yeni bir habercilik anlayışına ihtiyacı olduğunu düşündük.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.