Ana sayfa YAŞAM KARAKÖY Halkla İlişkiler’in ‘Cooper’ları

Halkla İlişkiler’in ‘Cooper’ları

0

Arş. Gör. Nilüfer GEYSİ, PRL

Bahçeşehir Üniversitesi’nin CO-OP Eğitim Modeli (Cooperative Education) öğrencilere üniversitede okurken anlaşmalı şirketlerde çalışma ve tecrübe kazanma imkanı sağlıyor. Bu modelle iş dünyasına ilk adımlarını atan öğrenciler, yaşadıkları deneyimleri Yeni Sayfa’yla paylaştı.

Screen Shot 2018-12-24 at 12.32.10

Elif Çekal – 4. Sınıf

Yapmış olduğum stajlar sayesinde iş hayatımda kurumsal iletişim alanında faaliyet göstermek istediğime karar verdim. Üniversitemizin CO-OP olanağını kullanarak Tav Holding Kurumsal İletişim departmanında 4 hafta staj yaptım. Benim için oldukça güzel bir deneyimdi.

Screen Shot 2018-12-24 at 12.32.29

Ceren Cebe – 4. Sınıf

CO-OP stajımı ETS Tur’da, e-ticaret bölümünde gerçekleştirdim. Dijitalleşen iletişim sektöründen dolayı e-ticaret benim için farklı bir deneyim oldu. Yarı dönemde gerçekleştirdiğim bu staj süresinde kurumsal bir firmada işleyişin nasıl olduğu hakkında fikir edindim.

Screen Shot 2018-12-24 at 12.32.51

Eylül Kutluer – 4. Sınıf

Kariyer hedefi olarak kendime moda sektörünü belirlediğim için CO-OP aracılığıyla Ayaydın Miroglio Group’ta staja başladım. İpekyol, Twist ve Machka markalarının kurumsal iletişim departmanına stajyer olarak destek sağlıyorum. İletişim alanındaki tüm arkadaşlarımın böyle bir deneyim elde etmesinin oldukça yararlı olacağı düşüncesindeyim.

Screen Shot 2018-12-24 at 12.33.12

 Gülşen Demir – 4. Sınıf

Halkla ilişkiler anadal ve reklamcılık yandal son sınıf öğrencisiyim. 2017 Şubat’tan başlayarak ortak eğitim modeli şirketimiz Digiturk’te Organizasyonel Gelişim ve İç İletişim Departmanlarında yaklaşık 10 ay staj yaptım. Daha sonraki süreçte BAU CO-OP biriminin yönlendirmesi üzerine Hotiç Ayakkabı İnsan Kaynakları departmanında 2 ay staj yaptım. Şu an Ayaydin-Miroglio Group’ta (İpekyol, Machka, Twist) pazarlama iletişimi stajı yapmaktayım. Daha sonra stajıma Sabancı Holding/EnerjiSA- Kurumsal İletişim’de devam edeceğim.

Screen Shot 2018-12-24 at 12.33.33.png

Denis Donikyan – 2. Sınıf

Henüz 1. sınıf öğrencisiyken, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Kurumsal İletişim Departmanı’nda 2.5 aylık bir staj deneyimi yaşadım. Hem kültür-sanat-eğlence sektöründe kurumsal iletişimin nasıl işlediğini yakından görebilme hem de yeni başladığım bölümümün derslerine daha çabuk adapte olabilme açısından çok büyük bir şans elde etmiş oldum. 

Israrla staj yapmamız gerektiğine dair aldığımız uyarıların ne anlama geldiğini bu staj sürecinde anladım. Gelecekte yapmak istediğim mesleğin sahasına ilk adımım olan bu stajın yeri bende her zaman bir başka olacaktır. Herkese sektöre karışmayı öneriyorum. Bir kez okulla birlikte iş hayatını yürütmeye başlayıp tecrübe edindiğiniz hissine kapıldığınızda bir daha bu histen inanın vazgeçemiyorsunuz!

Screen Shot 2018-12-24 at 12.33.55

Seray Burcu Coşkun – 4. Sınıf

Kendimi geliştirmek ve mesleğimde deneyim kazanmak için okulumuzun ortak eğitim modeli kapsamında ETS Tur’a başvuru yaptım. Mezun olduktan sonra turizm sektöründe çalışmak istediğimden bu fırsatı değerlendirdim. ETS Tur’da kurumsal iletişim departmanına kabul edildim. İki aylık staj sürecinin bana çok katkısı oldu.

Screen Shot 2018-12-24 at 12.34.09.png

Kübra Özkan – 3. Sınıf

CO-OP aracılığıyla Scorp’ta staj yapıyorum. Scorp bünyesinde kurulan Viralif-Influencer Marketing Agency departmanındayım. Müşterilerle toplantılar organize ediyoruz, daha sonra anlaştığımız markalara ve kurumlara projeler geliştirip bunu sosyal medyada ‘influencer’lar yoluyla duyuruyoruz. 

Screen Shot 2018-12-24 at 12.34.24.png

Gülce Özer – 3. Sınıf

Ado Madencilik’te sosyal medya yöneticisi görevini üstlendiğim bir CO-OP stajı yaptım. Şirket adına bulunan sosyal medya platformlarını canlandırarak aktif hale gelmesini sağladım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.