Ana sayfa GÜNDEM İletişim Sektöründe Bir İlk: Prida Ödülleri

İletişim Sektöründe Bir İlk: Prida Ödülleri

0

Arş. Gör. Nilüfer GEYSİ, PRL

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), tarafından bu yıl ilki düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri, 19 Ocak 2018 Cuma akşamı Grand Hyatt İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. İletişim sektörünün yoğun ilgi gösterdiği törende, başarılı iletişim çalışmalarına 18 ayrı kategoride ödül verildi. 

İletişim çalışmalarının kurumlara ve topluma kattığı değeri vurgulamak ve iletişim sektöründeki sürdürülebilir projeleri desteklemek amacıyla yola çıkan PRİDA İletişim Ödülleri’nin jürisinde, Bahçeşehir Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı İdil Karademirlidağ Suher’in yanı sıra ülkenin önde gelen iletişim profesyonelleri yer aldı.

İlk yılında ödül programına 252 proje başvurdu. Kendi bölümlerinde en yüksek puanı alan projeler, büyük ödüle layık görüldü. Stratejik İletişim Büyük Ödülü’nü MPR İletişim Danışmanlığı “İyilik Paylaştıkça Çoğalır” projesiyle, Pazarlama İletişimi Büyük Ödülü’nü Artı İletişim Yönetimi “Cappadox 2017” projesiyle, Dijital ve Sosyal Medya Büyük Ödülü’nü ise Tick Tock Boom “Yapay Zeka Şairi ile Bir Başka Şiir” projesiyle aldı. Ünite İletişim Danışmanlığı’nın şirket bünyesinde yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk projesi “Unite 4 Kids” ise ajansın “Yılın İyi Kalpli Ajansı” ödülünü almasını sağladı. Ayrıca  yılın PRİDA İletişim Danışmanlığı Ajansı Lobby İletişim Danışmanlığı, Yılın PRİDA Dijital Ajansı Tick Tock Boom ve Yılın PRİDA Reklam Ajansı Manajans J. Walter Thompson Turkey oldu. 28 marka/proje ise “Sürdürülebilir Başarı Ödülü” ile ödüllendirildi.  İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre emek veren ve sektörün gelişmesine katkıda bulunan iletişim uzmanları Bârika Göncü, Cengiz Turhan, Ercüment Şener, Figen İsbir, Işıl Arıdağ, Melek Manisalı, Necla Zarakol, Osman Arıdağ ve Ünal Uzun “İletişim Ustası” ödülüne layık görüldü. Bunun dışında, 10 ayrı ajanstan toplam 37 çalışan, sektöre uzun süreli katkılarından dolayı “İletişim Profesyonelleri” ödülünü aldılar. 

Screen Shot 2018-12-21 at 10.33.48

İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah, “PRİDA İletişim Ödülleri, gelenekselleştikçe kendini daha iyi anlatacak. Ancak ilk yıldan sektörde hiç de azımsanmayacak seviyede ciddiyetini kanıtlamış bir ödül programı oldu. Aynı zamanda sektörel bir şükran platformu. İletişim danışmanlığı şirketlerine, yöneticilerine ve çalışanlarına çok önemli bir görev düşüyor; yaşanabilir bir dünya için ezber bozmalı ve cesur olmalıyız” diyerek PRİDA’nın önemini vurguladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.