Ana sayfa MULTIMEDIA FOTO GALERİ RMO Boxing 3 İstanbul’da gerçekleşti

RMO Boxing 3 İstanbul’da gerçekleşti

0

1RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti


Organizatörlüğünü Türkiye’nin efsanevi dövüşçülerinden Birol Topuz ( Ortada)’un üstlendiği RMO Boxing 3, 14 Nisan’da: İstanbul Ataşehir Silence Otel’de gerçekleşti.

2RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Gecede Mert Yıldırım, Tarık Sözer, Seyda Keser ve Umut Çamkıran gibi Türk boksörler; Macaristan, Çekya, Gürcistan ve İsviçre’den gelen sporculara karşı ringe çıktı.

3RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Gecede; tarafsız müsabaka ortamının sağlanması adına, karşılaşmaları Alman Hakem Rene Fibig gibi farklı ülkelerden tecrübeli isimler yönetti.

4RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Gecenin ilk müsabakasında süper tüy siklet 1998 doğumlu Türk boksör Tarık Sözer, Gürcü rakibi Giorgi Gviniashvili’yi 6 round sonunda hakemlerin ortak kararıyla yenmeyi başardı.

5RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Yaklaşık 1000 kadar boks severin takip ettiği organizasyona özellikle genç boksörler yoğun ilgi gösterdi.

6RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

DMax ekranlarından naklen yayınlanan gecede, maçları dövüş sporları denince akla ilk gelen isim Bilgehan Demir ( sağda ) yorumladı.

7RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Gecenin ikinci karşılaşmasında; hafif siklette 2000 doğumlu Mert Yıldırım, Macar rakibi Istivan Zeller’i 6 round sonunda hakemlerin ortak kararıyla mağlup etti.

8RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Gecenin üçüncü karşılaşmasında; 1985 doğumlu, ağır siklet boksörümüz Muhammet Ali Durmaz (solda), Boşnak rakibi Mensur Dedic karşısında nakavt olarak ringden mağlup ayrıldı.

9RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Gecenin dördüncü karşılaşmasında; süper orta siklette 1990 doğumlu Türk boksör Seyda Keser; Çekyalı rakibi David Vicena’yı, adeta rüzgar gibi ilk rountta nakavt ederek galip gelmeyi bildi.

10RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Gecenin son ve en önemli müsabakasında, EBU Ağır Siklet Kemer maçında daha önce çıktığı 11 karşılaşmayı, 11 nakavt ile kazanan 1990 doğumlu Umut Camkıran, İsviçreli Arnold Gjergjaj ile karşılaştı.

11RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Oldukça dostane bir ortamda geçen mücadele öncesinde Türk boks severlerin tamamı saygı örneği göstererek İsviçre Milli Marşı’nı ayakta dinledi.

12RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Altıncı routta sağ eli kırılmasına rağmen Umut Çamkıran, hakemlerin ortak kararıyla rakibini 12 round sonunda mağlup etmeyi başardı.

13RMO Boxing 3 İstanbul’da Gerçekleşti

Bonus: Kariyerinin en önemli karşılaşmasına çıkan Umut Çamkıran, on ikinci maçını nakavt ile olmasa da kazanmayı başardı ve kemerin sahibi oldu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.