Ana sayfa MULTIMEDIA FOTO GALERİ Sinister – Deniz Denizel

Sinister – Deniz Denizel

0

1Deniz Denizel

Normal şartlar altında gece şehir manzarası çekiminde ya da ışıkla boyama gibi çeşitli deneysel projeleri ortaya koymak için kullanılan “uzun pozlama” tekniği; gündüz vakti, Dokuz Eylül Üniversitesi Heykel Bölümü lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin projeleri için tasarlamış oldukları heykel büstlerinin farklı bir fotografik yorumla projelendirilmeleri için kullanıldı.

2Deniz Denizel

Teknik olarak bakıldığında heykellere hareket izlenimi kazandırmak için fotoğraflar 1/4, 1/2 ve bazense 1 enstantaneyle çekildi ve fotoğraf makinesini titreterek görsel kompozisyon oluşturuldu. Fotoğraflardaki tek dijital müdahale Adobe Photoshop’ta onların siyah-beyaza dönüştürülmüş olmasıydı. Akıllarda tekinsiz bir izlenim bıraktığı için projenin adı “Sinister” koyuldu.

3Deniz Denizel

Deniz DENİZEL, Biyografi

1986’da İzmir’de doğdu. 2011’de Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden mezun oldu. Üç solo sergi açtı, iki sergide küratörlük yaptı. Resmi ve özel kurumlarda fotoğraf ve sinema dersi verdi. Makale, araştırma, deneme ve eleştiri usulünde metinler yayınladı ve sinema sektöründe reji asistanı olarak deneyim kazandı.

Üç sene serbest akademik danışmanlık ve editörlük yaptı. Şimdiyse Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Fotoğraf ve Video Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Oyun Tasarımı programında yüksek lisans yapmaktadır.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.